W środę 24 stycznia w naszym przedszkolu grupa ,,Stokrotki” miała okazję gościć na swoich zajęciach mamę Helenki, która przedstawiła nam swój zawód. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o pracy neonatologa. Mama przeprowadziła zajęcia w asyście swojej córki Helenki. Opowiedziała nam na czym polega praca neonatologa, jakie czynności musi wykonać po przyjściu na świat noworodka. Wraz z sobą przyniosła lalkę (dzidziusia ) oraz walizkę z przyborami, które są niezbędne do przeprowadzenia badań i przygotowania dziecka do samodzielnego życia tuż po porodzie. Na zajęciach każde dziecko dostało strzykawkę i mogło zaszczepić dzidziusia, ubrać, potrzymać na rękach, przytulić. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się , że noworodek potrzebuje ciągłej opieki osób dorosłych.