"Motylki" wkrótce kończą przedszkole. Przed nimi nowe wyzwania, a w dalszej przyszłości  - wybór zawodu. Jakiego? Być może przedszkolaki zainspirują się warsztatami - prezentacja zawodu, które poprowadziła w grupie Pani Anna Tkaczyk, mama jednego z chłopców. Inżynier konstrukcji budowlanych - czym się zajmuje, jak pracuje, jakich materiałów i przyrządów używa? Na te i wiele innych pytań odpowiedział nasz gość. Dzieci już wiedzą, że stalowa rura nie musi być okrągła, a konstruując, np. maszt antenowy czy stalową wieżę należy wziąć pod uwagę tzw. obciążenia klimatyczne. Przedszkolaki potrafią rozróżnić most i wiadukt, znają zasadę działania suwmiarki, grubościomierza czy dalmierza. Podczas warsztatów dzieci wspólnie z gościem zbudowały prawie 3 m wieżę, a następnie każde samodzielnie skonstruowało własnego poduszkowca. Pani Ania przygotowała również dla dzieci prezent - niespodziankę - breloczek zawierający miarkę i poziomicę oraz zestaw patyczków do konstrukcji mostów.
Wdzięczne i bardzo zadowolone   przedszkolaki wręczyły gościowi Dyplom z podziękowaniem za inspirujące i twórcze warsztaty.