Promyczki i Słoneczka wraz ze swoimi ciociami odwiedziły wytwórnię tradycyjnych krówek opatowskich. Tuż po śniadaniu przedszkolaki podekscytowane dość długą podróżą zajęły miejsca w autokarze, by wyruszyć na spotkanie z fabryką słodyczy. Droga upłynęła nam szybko i „śpiewająco”. Na miejscu czekały nas warsztaty, podczas których dzieci zapoznały się z procesem produkcji słynnych krówek, nauczyły się je pięknie pakować a przede wszystkim mogły posmakować ciągnącej się słodyczy. Dużą atrakcja było również drugie śniadanie, które przedszkolaki spożyły przy kawiarnianych stolikach i raczyły się herbatką i pączkami. Aby spalić choć trochę kalorii wybraliśmy się na spacer uliczkami Opatowa do samej wytwórni krówek, gdzie mogliśmy obejrzeć, jak wygląda cały stół masy krówkowej, jak panie kroją tą masę i zawijają w koszulki i papierki. Każdy przedszkolak wrócił do Kielc z własnoręcznie zapakowanymi cukierkami i smakiem słodkiej krówki w ustach.