Wtorek, czwartego czerwca był dniem szczególnych wrażeń dla przedszkolaków z grupy Promyczki i Słoneczka. Tuż po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i pojechali na spotkanie z prawdziwą wsią. A tę odkryliśmy w gospodarskie agroturystycznym „Ekostokrotka” w Kapkazach w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Dzieci rozpoczęły swą przygodę od formowania drożdżowych bułeczek, które potem wypiekały się w prawdziwym piecu do pieczenia chleba. A żeby nabrać sił do późniejszego brykania po łące i bitwy w pachnącym sianie gospodyni ugościła nas iście królewskim poczęstunkiem, podczas którego królował chleb domowego wypieku, prawdziwy miód z pasieki, jajka od wiejskich kurek czy kompot z malin. Tak posileni mieliśmy mnóstwo energii do zabawy. Fantastycznym przeżyciem była przejażdżka wozem wśród malowniczych łąk, podczas której mieliśmy okazję śpiewać turystyczne piosenki. Poznaliśmy też gospodarskie zwierzęta: krowę Mandarynkę, króliki i owce. Gospodarze opowiedzieli nam również, jak wyglądało życie na wsi kilkadziesiąt lat temu, dziewczynki mogły założyć wiejskie chusty na głowę i zapaski, poznać wystrój dawnego domu. Na koniec każdy przedszkolak dostał wykonaną przez siebie bułeczkę i pyszne chrusty na drogę smażone w wiejskiej kuchni. Pełni wrażeń, smaków i zapachów powróciliśmy do naszego przedszkola z przekonaniem, że był to beztrosko i ciekawie spędzony czas.