16 maja cztery grupy przedszkolne: Biedronki, Motylki, Jeżyki oraz Stokrotki wzięły udział w Dniach Otwartych w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Dzieci miały szansę poznać specyfikę służby wojskowej oraz zobaczyć miejsca, w których żołnierze mieszkają i przygotowują się do swojej służby. Przedszkolaki zwiedziły Salę Tradycji CPdMZ, w której mogły obejrzeć przedmioty wykorzystywane podczas misji zagranicznych. Inną atrakcją była możliwość obejrzenia bunkra, wejścia do śmigłowca oraz pojazdów wojskowych. Dzieci miały szansę również obejrzeć broń wykorzystywaną przez żołnierzy oraz elementy umundurowania. Przedszkolaki z niezwykłym entuzjazmem i zaciekawieniem uczestniczyły w każdym punkcie programu.