W piątek, 23 marca, w naszym przedszkolu odbyły się "Eco-warsztaty papiernicze", w których udział wzięły dzieci z grup 5-cio i 6-cio latków. Przedstawiciele Fabryki Papieru DS Smith Polska Kielce - panie Monika Tusznio, Magdalena Michno (będąca jednocześnie mamą jednej naszej wychowanki) oraz pan Bartłomiej Pacierz w bardzo interesujący i przystępny sposób zapoznali dzieci z technologią produkcji tektury. Przedszkolaki poznały "drogę" od makulatury do gotowego wyrobu i jednocześnie zrozumiały, jak ważne jest segregowanie śmieci. A co z tą tekturą ...? Niesamowite rzeczy, można z niej zrobić nie tylko opakowania do różnych produktów ale także meble codziennego użytku, m. in. stolik, krzesło, taboret, a nawet paterę i owoce! Na dzieciach duże wrażenie wywarły papierowe owieczki, zając oraz zaprezentowany na filmie tekturowy najnowszy model lexusa. Podczas warsztatów każde dziecko samodzielnie wykonało tekturowego zajączka, a dodatkowo na każdą grupę otrzymano do złożenia łosia-pudełko na kredki. Warsztaty na medal!