22.09.2018r.

22 września o godzinie 15.30 w kościele pw. św. Wojciecha w Kielcach odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego- Ordynariusza Diecezji Kieleckiej. W tej uroczystej chwili uczestniczyły wszystkie nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i najbliższymi. Na rozpoczęcie Mszy Świętej odśpiewano hymn o Święty Wincentym. Ksiądz Biskup w swojej homilii przybliżył wszystkim zgromadzonym postać św. Wincentego a Paulo oraz historię Charyzmatu Wincentyńskiego. Po uroczystości wszyscy zebrani zgromadzili się w przedszkolu, tak by to wspólne świętowanie trwało jak najdłużej. Dzieci z Ogniska Wychowawczego przedstawiły krótki spektakl pt.: „ Wincentyńskie serce”. Następnie ciocie rozkręciły wspaniałą zabawę, nie tylko dla najmłodszych. Były tańce, wspólne śpiewanie, zabawa w basenie z piłeczkami oraz klocki magnetyczne. Ciocie z kuchni przygotowały natomiast coś smakowitego dla każdego, były ciasteczka, chleb ze smalcem, ogórki i pieczone ziemniaczki. Wspaniała zabawa trwała aż do wieczora.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie!