W dniu 27 czerwca dwie grupy z naszego przedszkola - 5-latki "Jeżyki" i 4-latki "Motylki" odwiedziły Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Przedszkolaki zwiedziły chaty chłopskie, aptekę, dwór, zagrodę wiejską, duże zainteresowanie wzbudziły wiatraki oraz piękny drewniany kościół. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej "Dawne gry i zabawy". Przedszkolaki bawiły się tak jak ich rówieśnicy - skakały w workach po ziemniakach, przenosiły kamyk na drewnianej łyżce, przeskakiwały przez linę, rzucały pachołkiem do celu. Jednak najwięcej emocji dostarczyła konkurencja przeciągania liny oraz toczenie fajerki pogrzebaczem. Kolejna atrakcja to warsztaty - "Tradycyjne garncarstwo ludowe". Dzieci nie tylko zobaczyły wyroby z gliny używane w dawnych gospodarstwach, ale również samodzielnie wykonały wazoniki czy salaterki. Praca na kole garncarskim sprawiła im dużo radości. Pogoda dopisała, humory też !