19.12.2016r.

W poniedziałek 19 grudnia 2016 roku najstarsza grupa Promyczków wystawiła Jasełka. Dzieci długo przygotowywały się do tego pięknego wydarzenia, uczyły się ról w domu z rodzicami, w przedszkolu uczyły się kolęd, pastorałek i kunsztu aktorskiego. Przedszkolaki bardzo lubią występować na scenie, co można było zobaczyć podczas Jasełek. Dzieci wczuły się w swoje role, pięknie śpiewały i tańczyły. Tegoroczne Jasełka w wykonaniu dzieci, pokazywały prawdę o trudnej sytuacji Świętej Rodziny, o odrzuceniu Jezusa przez ludzi; ubóstwie Maryi, Jezusa i Józefa w obliczu narodzin Zbawiciela. Ale również miały na celu uświadomić dorosłym, że Jezus przyszedł właśnie po to, aby sprowadzić na ziemię radość, pokój, życie i światło tam, gdzie panuje ciemność. Jasełka zakończyły się piękną, radosną pasrorałką i tańcem w wykonaniu dzieci, co symbolizuje radość i wesele z Narodzin Pana Jezusa i zaproszenia Go osobiście do serca przez każdego człowieka. Następnie został odczytany fragment Ewangeli św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, po czym Siostra Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia. Po części oficjalnej nastąpiło dzielenie się opłatkiem i osobiste składanie życzeń, a następnie pyszny poczęstunek dla wszystkich. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości, pokoju i życzliwości.