W piątek, nasze przedszkole odwiedził profesor Pytalski. Przedstawił on eksperymenty związane z wodą i ciśnieniem atmosferycznym. Dzieci dowiedziały się jakie właściwości ma woda i jak działa ciśnienie atmosferyczne. Zobaczyły w jaki sposób za pomocą pompy próżniowej powiększyć owocowe pianki i jak otworzyć szczelnie zamknięte naczynie. Najwięcej emocji dał pokaz działania „Termometru Miłości”, który po objęciu dłońmi dolnej bańki z cieczą, błyskawicznie pokazywał poziom temperamentu uczestnika zabawy.

Zaprezentowane eksperymenty miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic o otaczającym nas świecie oraz pomogły zrozumieć niektóre, bliskie nam zjawiska fizyczne. Oprócz aspektów edukacyjno - naukowych jak zwykle nie zabrakło wspaniałej zabawy z odrobiną humoru.