W środę, w Dniu Święta naszych małych Kobiet chcieliśmy spędzić dzień wyjątkowo, na słodko. Dlatego tuż po śniadaniu cała grupa Motylków wyruszyła na warsztaty słodyczy. Odwiedziliśmy Magię Karmelu, w której ręcznie wytwarza się rozmaite słodkości. Dzieci poznały jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają kolorowe lizaki i cukierki, Motylki mogły zobaczyć cały proces wytwarzania słodkości od gorącego karmelu poprzez nadanie koloru, smaku i kształtu, aż do pakowania gotowego wyrobu. Panie instruktorki pokazały jak powstaje w cukierku tajemniczy, kolorowy wzór. Przedszkolaki przekonały się więc, że każdy karmelek to małe rękodzieło o wyjątkowym smaku i niepowtarzalnym wzorze. Następnie pod fachowym okiem instruktorek dzieci samodzielnie zwijały lizaki w wybrany kształt. Było słodko i pachnąco. Zadowoleni, z dyplomami czeladników wróciliśmy do przedszkola aby dalej świętować. W ten wyjątkowy dzień w roku złożyliśmy paniom z przedszkola i swoim koleżankom z grupy serdeczne życzenia. Nie obyło się bez przytulasków, słodkości, drobnych upominków i pachnących kwiatów. Dzień był uroczysty dla wszystkich, a kobietki te duże i te małe dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech.