Jak wcześnie rozeznać swoje zainteresowania? Jak sprawić, by własne hobby i pasje przerodziły się w wykonywany zawód? O tym wszystkim opowiedział Motylkom pan Damian, tatuś naszej Helenki. W ramach realizacji tematu "Kim będę gdy dorosnę" gość zapoznał dzieci z zawodem sędziego piłkarskiego. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały pana, zadawały pytania, oglądały atrybuty związane z tym zawodem m. in. strój sędziego, gwizdek, żółte i czerwone kartki, chorągiewkę oraz profesjonalny nadajnik radiowy.

Dzieci dowiedziały się, że sędzia piłkarski to ważne ogniwo w sporcie. Od niego zależy czy piłkarze nie przekroczą granic fair play, a mecz przebiegnie zgodnie z regułami. Motylki poznały jak arbiter przygotowuje się do pracy, ile czasu codziennie trenuje aby utrzymać wysoką sprawność fizyczną, jak podczas meczu współpracuje z sędziami liniowymi oraz jak bardzo odpowiedzialny jest to zawód. Na zakończenie spotkania pan sędzia obdarował przedszkolaki gwizdkami oraz tematycznymi kolorowankami. To było ekscytujące spotkanie, dzieci były pod ogromnym wrażeniem móc poznać z bliska ten trudny i wymagający zawód. Na koniec spotkania nasze Motylki wręczyły panu sędziemu podziękowanie w formie dyplomu oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Panu Damianowi dziękujemy za profesjonalną wiedzę i poświęcony czas oraz życzymy samych sukcesów w pracy, a także możliwości oglądania go podczas sędziowania meczu na Camp Nou czy innym wymarzonym stadionie.
Pięknie dziękujemy - wdzięczne dzieci i ciocie Motylków.