Dnia 6 grudnia dzieci w przedszkolu z upragnieniem czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi ciociami zebrały się na sali teatralnej, aby oczekiwać na przybycie tak ważnego gościa. Na wstępie ciocia Ania z grupy ,, Stokrotki” wcieliła się w rolę babci, aby swoim wnukom przybliżyć postać Świętego Mikołaja. Kim był i w jaki sposób pomagał biednym i potrzebującym, nie zapominając także o dzieciach. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, że ten prawdziwy Mikołaj był biskupem i żyje w niebie wraz ze wszystkimi świętymi.

Po długim oczekiwaniu w asyście dwóch aniołów i przy dźwiękach srebrnych dzwoneczków przybył nasz wyczekiwany gość. Wszystkie dzieci z grup ogniskowych i przedszkolnych kolejno zostały obdarowane prezentami śpiewając Mikołajowi przygotowane wcześniej kolędy i pastorałki . Zadowolone dzieci podziękowały Świętemu Mikołajowi za prezenty, zapraszając naszego gościa za rok. Dzień ten na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.