W czwartek 10 listopada w naszym przedszkolu panował niecodzienny nastrój. Tego dnia szczególnie dumni byliśmy z faktu, ze jesteśmy Polakami. Wyjątkowość święta podkreślały eleganckie stroje i biało - czerwone kotyliony. Na scenie w programie artystycznym zaprezentowały się przedszkolaki z grupy „Biedronki”. Z radością śpiewały patriotyczne pieśni z „Rotą” na czele, recytowały wiersze i tańczyły z chustami w narodowych barwach. Nawet najmłodszym dzieciom udzielił się podniosły nastrój i z zapartym tchem obserwowały to, co działo się na scenie. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, który znany jest już wielu przedszkolakom. „Biedronki” długo były oklaskiwane, a ciocie dumne z tak zdolnych małych artystów. Po oficjalnej części obchodów Święta Niepodległości czekał na dzieci słodki poczęstunek. Tego dnia rozbrzmiewała jeszcze długo melodia i słowa piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.