3 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy po raz kolejny muzyków z kieleckiej filharmonii. Tym razem muzyczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” i było nawiązaniem do zbliżającej się rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Stąd też rozbrzmiały melodie mazurka Fryderyka Chopina, pieśni ze „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki czy piosenka żołnierska „Przybyli ułani pod okienko”. Jako że wiele spośród tych utworów było skocznych i rytmicznych, przedszkolaki mogły klaskaniem podkreślać charakter piosenek, była też okazja do wspólnego śpiewania. Dzieci poznały jak zawsze kolejne instrumenty muzyczne. Tym razem była to trąbka i puzon. Na uwagę zasługuje fakt, że wiedza naszych przedszkolaków na temat instrumentów jest naprawdę szeroka i świetnie wiedzą, w jaki sposób wydobywać z nich dźwięk, czy do jakiej grupy instrumenty należą. Dodatkowa atrakcją był też taniec w wykonaniu chętnych dzieci, które zaprezentowały kilka figur krakowiaka. Jak zawsze spotkanie z żywą muzyką dostarczyło nam wspaniałych wrażeń.