W piątkowy poranek z okazji Dnia Chłopaka cała grupa Motylków wraz z ciociami wybrała się do Muzeum Zabawek. Podróż rozpoczęliśmy od  wystawy zabawek z minionych lat. Niczym „wehikuł czasu” motylkowe dzieci przeniosły się w lata naszych rodziców, dziadków, pradziadków i mogły zobaczyć czym bawiły się dzieci w XVIII, XIX i na początku XX wieku. Dowiedziały się również gdzie kupowano zabawki, jak cenne były i kto je produkował. Na wystawie podziwialiśmy  bohaterów z wielu seriali i filmów animowanych dla dzieci takich jak Miś Uszatek,  Kolargol, Bolek i Lolek czy Kubuś Puchatek.

Dzieci zachwycały się makietami pociągów oraz modelami statków, samolotów i wielu innych ciekawych zabawek. Podróż po wystawie to  pokoleniowy dialog pomiędzy dziadkami, rodzicami, a dziećmi. Po wystawie udaliśmy się na warsztaty pt. " Domki nie tylko dla lalek", gdzie nasze pociechy mogły poeksperymentować plastycznie i popuścić wodze fantazji. I tak powstały przestrzenne dzieła: tunele, jaskinie, boiska i parki. W przedszkolu zaś czekał na chłopców ciąg dalszy atrakcji. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły w tajemnicy przygotowywane kartki. Potem już tylko zabawa, tańce i słodki trening sprawnościowy. Dzień był udany i wyjątkowo radosny pomimo deszczowej pogody.