W piątek 23 września do naszego  przedszkola zawitali muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej. Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w spotkaniu z muzyką na żywo. Artyści wystąpili z koncertem kameralnym pt. "Z WIZYTĄ W FILHARMONII". Prowadząca pani Agnieszka Nowak - Zagóra
opowiedziała o tym jak się przygotować do pierwszej wizyty w filharmonii. Jakie panują tam zwyczaje, co to jest uwertura i kto rządzi orkiestrą. Przedszkolaki  dowiedziały się jaka jest rola koncertmistrza i dyrygenta. W czasie koncertu muzycy zaprezentowali dzieciom instrumenty - flet poprzeczny i tubę. Przy akompaniamencie pianina usłyszeliśmy fragmenty utworów: W. A. Mozarta - "Marsz Turecki", J.Strauss- Polka Tritsch-Tratsch, R.Rodgers-My favorite things, J.Curnow-Tuba dances, C. Saint-Saens -Slon, S. Joplin- Entertainer, F.W.Meacham-American Patrol.
Z koncertu wszyscy wyszli zadowoleni i  z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z muzyką.