,, Karnawałowa przygoda” to koncert w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej, którą mieliśmy okazję gościć w poniedziałek 10 stycznia po raz kolejny w tym roku szkolnym. W naszym przedszkolu dzieci miały okazję wysłuchać i poznać utwory towarzyszące podczas karnawału w wielu krajach przenosząc się z Polski do Czech, Rosji, Węgier i innych państw aż po słoneczną Brazylię słuchając Samby, która króluje w okresie karnawału w Rio de Janeiro. Wśród wysłuchanych utworów nie zabrakło Krakowiaka, Polki, Kazaczoka czy Czardasza, które kojarzą nam się z wyżej wymienionymi państwami.  Dzieci świetnie się bawiły mogąc zaprezentować znane utwory-tańcząc , miały też możliwość    prezentowania Samby z użyciem instrumentów. Poznane utwory z pewnością wykorzystamy podczas balu karnawałowego, który niebawem odbędzie się w naszym przedszkolu.