25 listopada najmłodsze dzieci i ich ciocie przeżywały uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia trzylatki wyglądały wyjątkowo elegancko. Niecierpliwie oczekiwały na występ na scenie, do którego długo się przygotowywały. Program artystyczny spodobał się wszystkim, którzy mogli go obejrzeć. Na widowni zasiadły starsi koledzy i koleżanki naszym najmłodszych milusińskich: Słoneczka, Jagódki i Gwiazdki. Wszyscy zgodnie przyznali, że Stokrotki zdały egzamin na prawdziwego przedszkolaka, nauczyły się wierszyków, pięknie śpiewały piosenki, złożyły przyrzeczenie, na scenie czuły się jak ryby w wodzie. Siostra Dyrektor więc bez wahania pasowała każdego na przedszkolaka kładąc tradycyjnie na ramię olbrzymi ołówek. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, a zwieńczeniem pełnego emocji występu było zgaszenie przez dzieci świeczek na wspaniałym torcie. Potem już Stokrotki mogły wrócić do swojej sali i delektować się słodkim poczęstunkiem, a dumne ciocie odbierać gratulacje.