Kolejne już spotkanie z muzykami kieleckiej Filharmonii Świętokrzyskiej poświęcone było tym razem polskim pieśniom patriotycznym, a to z okazji listopadowego Święta Niepodległości. Dzieci miały okazje wysłuchać w wielkim skrócie historii walk Polaków o niepodległość
i towarzyszących im pieśni, poznać postać wspaniałego kompozytora Fryderyka Chopina, wodza polskiej armii Józefa Piłsudskiego i jego Kasztankę oraz nauczyły się nazywać polskie tańce narodowe. Ochotnicy mogli zatańczyć krakowiaka, a wszyscy podśpiewywali pieśń „Ułani, ułani”. Przedszkolaki poznały też nowy instrument muzyczny, fagot. Potrafią już rozpoznać jego dźwięk i charakterystyczny wygląd. To spotkanie było wspaniałą lekcją patriotyzmu i historii opowiedzianej pieśnią.