27 maja Promyczki były wyjątkowo rozemocjonowane. Tego bowiem dnia przeżywały święto swojej grupy i występowały przed swoimi Rodzicami. Występ był o tyle też niezwykły, że po bardzo długiej przerwie dzieci występowały przed publicznością, najpierw licznie zgromadzonymi przedszkolakami, a po południu przed rodzicami. Była trema, wzruszenie, radość i duma zarówno po stronie dzieci , jak i cioć oraz prawdziwie poruszonych Rodziców. Promyczki przypomniały, jak to było w czasach, „gdy mama z tatą się poznali i pokochali”, a wszystko to okraszone wieloma piosenkami i tańcem z chustami. Dzieci wręczyły drobne upominki mamom i tatusiom, chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Na twarzach Rodziców widać było prawdziwą dumę ze swoich skarbów i prawdziwą miłość.