W dniu 19 stycznia 2020r. w Kościele pw. Św. Wojciecha w Kielcach odbył się Wielopokoleniowy Koncert Kolęd pt. „Nad Betlejem w ciemną noc”, który został zorganizowany przez nasze placówki.

Wykonawcami Koncertu byli:

Dzieci w grupach wiekowych, od trzylatków wzwyż, uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola i Ogniska Wychowawczego prowadzonego przez Siostry Szarytki oraz

połączone chóry - Chór Parafii św. Wojciecha i Chór Charité utworzony z Rodziców i Dziadków dzieci uczęszczających do Przedszkola i do Ogniska Wychowawczego, a także Siostry Szarytki. Prawie 60-osobowy Chór wystąpił pod batutą organisty pana Kamila Goli.    

Dzieciom akompaniował na akordeonie pan Grzegorz Michta, związany z kapelą Ciekoty. Przystrojone w korony i aureolki dzieci śpiewały całym sercem na przemian z czterogłosowym chórem. Tytułową kolędę zaśpiewały wszystkie dzieci przedszkolne i ogniskowe. Po dwóch zwrotkach kolędy inicjatywę śpiewu tejże kolędy przejął chór. Kolejne kolędy naprzemiennie z chórem dzieci wykonywały w grupach wiekowych. Dzieci nie były wybierane, śpiewały wszystkie, które przyszły na koncert. Na zakończenie koncertu cały kościół zaśpiewał kolędę „Bóg się rodzi”.

Piękny Koncert spotkał się z wielkim zainteresowaniem, zgromadził tłumy ludzi. Dodatkowy klimat został wywołany wielobarwnym oświetleniem wnętrza kościoła. Ksiądz proboszcz podkreślił, że tylu ludzi nie widział tutaj na żadnym koncercie. Tak też podały regionalne media: radio, telewizja, prasa.

Taki koncert stanie się już raczej tradycją Przedszkola i Ogniska Wychowawczego.

 

 

ZDJĘCIA   FILMY   MEDIA O NAS  

 

 

kk2020