Dnia 5 grudnia 2019r. grupę ,,Gwiazdek’’ odwiedził Mostowiec – tata Wojtka, który przybliżył dzieciom różne aspekty pracy mostowca jak też same mosty. Wystąpienie pod tytułem ,,Bezpieczeństwo i piękno mostów’’ miało charakter bogato ilustrowanej prezentacji multimedialnej. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami obiektów mostowych takimi jak: mosty, wiadukty, estakady, kładki dla pieszych a nawet mosty zwodzone. Dzieci mogły nauczyć się słowa ,,most’’ w języku angielskim jak i tez w innych głównych językach świata oraz poznały co ma wspólnego Papież z mostownictwem ( pontifex łac. = budowniczy mostów). Następnie dzieci dowiedziały się jakie elementy tworzą spójną całość obiektu mostowego a więc: podpory, ustrój nośny, łożyska, dylatacje, jezdnia, chodnik, bariery i balustrady ochronne. W następnej części prezentacji dzieci poznały główne rodzaje konstrukcji mostowych takie jak: mosty płytowe, belkowe, kratownicowe, łukowe, podwieszone i najdłuższe – mosty wiszące. Gwiazdki zapoznały się również z kolejnymi etapami powstawania mostów począwszy od projektowania po budowę a następnie bardzo ważne w bezpieczeństwie przeglądy mostów. Dzieci dowiedziały się też, że czasami zdarzają katastrofy mostów, w których giną ludzie i dlatego ważne w mostownictwie są badania różnych materiałów stosowanych do budowy mostów. Gwiazdki mogły na krótkich filmikach zapoznać się jak takie badania wyglądają. Na koniec gwiazdki zapoznały się z badaniami jakie wykonuje się bezpośrednio na moście. Na zakończenie każda Gwiazdka dostała zdjęcie obiektu mostowego pochodzącego z konkursu fotograficznego ,,na najpiękniejsze zdjęcie mostowe roku’’. Za to piękne wystąpienie i zaprezentowanie swojego zawodu Gwiazdki podarowały odznakę. Wizyta taty Wojtka rozbudziła dużą ciekawość u dzieci. Myślę, że niejedna Gwiazdka chciałaby w przyszłości być mostowcem.