18.09. br. dzieci z grupy Promyczki wraz z ciociami udały się na kielecki Rynek, by tam spotkać się z pasjonatami sportów rowerowych. Pierwszą atrakcją było obejrzenie wnętrza samochodu specjalnie przystosowanego do przewożenia nawet kilkudziesięciu rowerów!
Po tej ciekawostce przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego użytkowania roweru i przystosowania go do jazdy. Promyczki doskonale wiedziały,
że wycieczkę rowerową rozpoczynamy od przeglądu technicznego roweru, właściwego oznakowania go elementami odblaskowymi, a podstawowym elementem stroju każdego rowerzysty jest kask rowerowy. Za wspaniałe odpowiedzi i dużą wiedzę dzieci zostały nagrodzone dzwonkami rowerowymi! Mieliśmy również okazję obejrzeć kilka typów rowerów przeznaczonych dojazdy po różnorodnym podłożu i terenie. Największy zachwyt cioć wzbudził rower z napędem elektrycznym, który mogły przetestować na płycie Rynku- wrażenia z jazdy wspaniałe!
To spotkanie na pewno zainspirowało wiele dzieci do aktywnego wypoczynku podczas rowerowych wycieczek z rodziną.