27.01.2017r.

W dniu 27 stycznia dzieci z grupy 4-latków "Motylki" były w Muzeum Dialogu Kultur . Podczas zajęć edukacyjnych szukano odpowiedzi na pytanie "Czy w igloo jest zimno?". Pani edukator w przystępny sposób przybliżyła życie Eskimosów. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną - zobaczyły stroje, domy, pożywienie, środki lokomocji Inuitów. Dzieci "budowały" igloo, "łowiły" ryby w "przerębli", rysowały Tupilaka- eskimoskiego stworka pomocnego w pozbywaniu się złości. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał inuicką zabawkę, którą zabrał do domu. A co z pytaniem przewodnim ? Po zajęciach dzieci same na nie odpowiedziały - skoro Eskimosi śpią w ubraniach i przykrywają się skórami zwierząt, to w ich domach na pewno jest zimno ! Wychowankowie pełni wrażeń i nowo zdobytych wiadomości szczęśliwe wróciły do przedszkola.