26.10.2016r.

Ostatnio przedszkolaki z grupy „Słoneczek” wraz ze swoimi ciociami zrealizowały pomysł wyjścia na zbieranie kasztanów. Ciocie chciały zorganizować takie wyjście już dużo wcześniej, niestety ciągle przeszkadzała im w tym pogoda. Kiedy nareszcie dopisała i czas pozwolił dzieci raźnym krokiem pomaszerowały w stronę „Elektryka”-szkoły niedaleko Korony. Ważne i napierające dumą jest to, że był to także pierwszy spacer bez „węża” trzylatków. Kiedy dotarły one na miejsce, ciocia Ela przypomniała dzieciom dokładnie poznane wcześniej wiadomości na temat wyglądu kasztanów i kasztanowców, po czym przedszkolaki „ruszyły na łowy”. Nikt z tego wyjścia nie powrócił z pustymi rękami i bez uśmiechu na twarzy.