03.06.2016

„Jeżyki” i „Stokrotki” wraz z opiekunami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne EKOSTOKROTKA w Kapkazach. Pobyt w Kapkazach był okazją do wielu nowych doświadczeń i przeżyć. Aby mieć siły sprostać wszystkim wyzwaniom, posilaliśmy się przygotowanymi przez gospodynię ekologicznymi smakołykami wiejskiego stołu, na którym gościły przepyszne sery, dżemy, miód, swojski chleb ze smalcem. Przedszkolaki mogły samodzielnie uformować drożdżową bułeczkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Krysi o żmudnej pracy przy obróbce lnu, oglądały dawne narzędzia i przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w gospodarstwie domowym , podziwiały piękne haftowane i koronkowe obrusy, serwety i makatki oraz  inne wytwory zgromadzone w mini-muzeum „Wiejskiego warsztatu tkackiego”. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość przebrania się w tradycyjne ludowe stroje: chusty i świętokrzyskie zapaski. Wielki podziw wzbudził paw, który z dumą prezentował swój okazały ogon. Dzieci miały możliwość karmienia, dotykania i głaskania zwierząt gospodarskich: krowy, cielaczka a nawet byka. Ogromną radość sprawiły wszystkim przejażdżki wozem drabiniastym, na które zabrał nas gospodarz. Na koniec jeszcze szaleństwa i zabawy na huśtawkach.