08.07.2016r.

W zeszłym tygodniu grupa „Biedronek” i „Motylków” wybrała się wraz z ciociami na wycieczkę na lotnisko w Masłowie. Była to nie lada atrakcja dla dzieci. Już sama podróż była bardzo ekscytująca, a kiedy ich oczom ukazała się płyta lotniska a niej przeróżne samoloty, szybowce i helikoptery zachwytom nie było końca. Jeden z członków Aeroklubu Kieleckiego oprowadził gości po terenie lotniska opisując różne modele samolotów. Dzieci mogły je obejrzeć z bliska i zadawać pytania. Wielką atrakcją dla wszystkich była możliwość obejrzenia startu szybowca na żywo. Po wzbiciu się krążył on chwilę nad ich głowami, a następnie wylądował. Na koniec przedszkolaki spożyły na powietrzu drugie śniadanie – pyszną brzoskwinię i zaspokoiły swoje pragnienie. Wycieczka była bardzo udana, a większość trzylatków pewnie po raz pierwszy widziała na żywo prawdziwe samoloty.