12.06.2016r.

W minioną sobotę odbył się w naszym przedszkolu długo oczekiwany coroczny Festyn Rodzinny. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.00 pięknym przywitaniem siostry Dyrektor oraz wspólnym zaśpiewaniem „Barki”. Już na samym początku przybyło dużo gości, ponieważ na Festynie czekało bardzo wiele atrakcji. Niesamowicie udanym pomysłem było to, że cała oprawa Festynu była w konwencji PRL-u – stroje obsługi, stroje rodziców oraz atrakcje rodem z tamtym czasów. Zabawa była znakomita. Goście mogli spróbować przysmaków z tamtych lat-pajdę ze smalcem czy ogórki kiszone. Pragnienie mogli ugasić popularną wtedy oranżadą czy wodą z syfonów. Stoiska rozstawione po całym ogrodzi przedszkolnym oferowały przeróżne atrakcje-przeniesienie się do dawnej szkoły, wykonywanie lalek z drewnianych łyżek, uczestnictwo w popularnych zabawach z PRL-u. Oprócz tego na Festynie odbyły się rodzinne zawody sportowe, gdzie wielu rodziców wraz z dziećmi otrzymało piękne medale. Hitem stało się „garażowe kino”, w którym filmy wyświetlane były ze starego projektora oraz przejażdżki Fiatem po dziedzińcu. Nie mogło zabraknąć oczywiście rozrywek na miarę dzisiejszych czasów: basenu kulkowego oraz dmuchańców. Dzieci były w siódmym niebie-śmiechom, gwarom mnie było końca. Rodzice także byli zachwyceni, ponieważ mogli przypomnieć sobie jak wyglądała rzeczywistość w czasach PRL-u. Pochwał dla organizatorów nie można było zliczyć. Szkoda, że tak szybko upłynął czas radości i zabawy, a wszystkim nic nie pozostaje jak tylko czekać do następnego roku!