30.05.2016r.

W poniedziałek 30 maja po raz kolejny w naszym przedszkolu gościli muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Tym razem spotkanie przedszkolaków i dzieci z Ogniska Wychowawczego z muzyką poważną nosiło tytuł „Muzyczny zwierzyniec”. Ale dlaczego? Ponieważ muzyka płynąca z instrumentów miała obrazować dźwięki wydawane przez różne zwierzęta i przenieść dzieci w świat wyobraźni. Muzycy za pomocą dźwięków i melodii opowiedzieli słuchającym piękne historie o słoniu, łabędziu czy małpkach. Dzieci miały okazje zapoznać się z takimi instrumentami jak trąbka i puzon. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zaciekawieni spotkaniem, a muzyka poważna staje się coraz bardziej popularna i lubiana wśród dzieci jak i cioć.