dsc0315319.11.2015r.

Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z kieleckiej Filharmonii Świętokrzyskiej, którzy zaprezentowali nam przepiękne polskie utwory z gatunku muzyki poważnej. Związane one były
z niedawno obchodzonym Świętem Niepodległości. Cały mini koncert nosił nazwę "Najpiękniejsze,
bo polskie". Muzycy porozmawiali z przedszkolakami na temat 11 listopada i krótko opisali utwory, które miały zostać zaprezentowane. Dzieci wraz z ciociami miały okazję posłuchać poloneza Michała Ogińskiego "Pożegnanie Ojczyzny" oraz Mazura Fryderyka Chopina. Zaproszono także chętne dzieci do nauki tańca krakowiaka. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w słuchaniu Poloneza Wojciecha Kilara oraz kujawiaka rytmicznie klaszcząc.
Na koniec spotkania przedszkolaki mogły zapoznać się z instrumentami, na których wykonywane były utwory - był to obój i fagot. Spotkanie z muzyką klasyczną wprowadziło wszystkich w bardzo dobry nastrój.