23.10.2015.

Grupy 3-latków - "Motylki" i „Biedronki” wraz z ciociami po raz pierwszy wybrały się do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Było to niesamowite przeżycie dla dzieci. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zafascynowani byli przejazdem autokarem. Kiedy przedszkolaki dotarły na miejsce zostały powitane przez pracowników teatru. Dzieci mogły obejrzeć eksponaty z przedstawień, kukiełki, marionetki, lalki, którymi ozdobiony był korytarz wiodący do sali, gdzie miał odbyć się spektakl. Na przedstawienie zaprosiła "Motylki" i „Biedronki” babcia Miś. Wraz z nią dzieci zapukały do domku, w którym spał dziadek Miś. Kiedy drzwi się otworzyły przedszkolaki mogły wejść do prawdziwej niedźwiedziej groty. Emocjom nie było końca. Dekoracja, gra świateł, pierwsze spotkanie z aktorami dostarczyły trzylatkom wiele wrażeń. Przedstawienie było bardzo piękne i pouczające, dostosowane do aktualnej pory roku i pokazujące bardzo ważną rolę matki w życiu dziecka. Ciocie wraz dziećmi były bardzo zadowolone z wyjazdu oraz dumne, że ich podopieczni, mający po raz pierwszy odkąd uczęszczają do przedszkola kontakt z teatrem i aktorem, tak dobrze się zachowywali. Wyjazd był bardzo udany.