pm 3703.06.2015.

„Hej Ruszaj w drogę, przedszkolna drużyno, borem, lasem, gościńcem i szosą./ Na kraj świata, ku górom, dolinom same nogi radośnie poniosą./Śpiewa z nami cały świat,/ kłosy w polu, drzewa w lesie/ i wesoły letni wiatr/ coraz dalej piosnkę niesie” W czerwcowy poranek Promyczki”, „Motylki” i „Biedronki” ze śpiewem na ustach wyruszyły pod opieką równie rozśpiewanych cioć na spotkanie przygody. Te trzy grupy wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa Eko-turystycznego „Stokrotka” w Kapkazach. Jest to czarodziejskie miejsce, gdzie można odpocząć od hałasu miasta, miejscowość skryta pomiędzy łanami zbóż i zielonymi wzgórzami pokrytymi lasami. Dzieci zostały przywitane przez gospodarzy staropolskim zwyczajem bogato zastawionym stołem. Na nim same zdrowe smakołyki, pyszna ekologiczna żywność: dżemy, białe sery, miód, chleb na zakwasie i kompot z truskawek. Przedszkolakom smakowały wszystkie „specjały”. A to był dopiero początek atrakcji. Dzieci same próbowały swoich sił w mieszaniu ciasta i wyrobie drożdżowych bułeczek. Zwiedziły gospodarstwo w którym mogły zobaczyć, a czasem i pogłaskać różnorakie zwierzęta: krowę, kucyki, kaczki, małe kotki, pieski. Obejrzały również stare sprzęty gospodarskie, jakimi posługiwano się w przeszłości np. cep, młockarnia, Przedszkolaki podziwiały także ręcznie robione gobeliny, obrusy i makatki szydełkowe. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim przejażdżka wozem drabinowym.