DSC01629Tego jeszcze nie było… 28 października w naszym przedszkolu miał miejsce Dzień Jabłka!

Dodatkowo obchodziliśmy Dzień Czerwony, tzn. każdy obecny tego dnia w placówce miał cały ubiór lub tylko jego elementy w tej właśnie barwie. Zapachy jakie tego dnia rozchodziły się

po całym budynku niejednemu wywołały burczenie w brzuchu. A skąd te przyjemne aromaty? Otóż każda z grup na swój sposób postanowiła „uczcić” ten zdrowy owoc i przygotować poczęstunek.

3-latki „Stokrotki” zrobiły świeży sok jabłkowy, grupa 3-latków „ Jeżyki”- pyszne ucierane ciasto z jabłkami, a 4-latki „Promyczki”- najzdrowszą na świecie surówkę jabłkową. Dzieci samodzielnie tarły owoce pamiętając oczywiście o przestrzeganiu zasad higieny i bezpieczeństwa. Pod czujnym okiem cioci Ewelinki i Magdy znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem kulinarnym.

5-latki „Motylki” przygotowały przepyszną szarlotkę. Najwięcej przyjemności dostarczało dzieciom wałkowanie ciasta oraz ścieranie jabłek na tarce. Niektóre pierwszy raz w życiu robiły coś samodzielnie. Z resztek ciasta chłopcy i dziewczynki formowali pierożki, nadziewali je startymi jabłkami i sprawnie sklejali. Po upieczeniu smakowały równie dobrze jak szarlotka. Niemało pracy miały starszaki 6-latki „Biedronki”. Z pomocą cioci Magdy i Marty przygotowały i upiekły zdrowe muffinki owsiano-jabłkowe oraz zrobiły świeżo wyciskany sok jabłkowy.

Czy to wszystko? Nie, również nasze panie kucharki tego dnia przygotowały menu, w którym pierwsze miejsce odgrywał ten zdrowy owoc.

Dzień Jabłka na długo zapadł w naszej pamięci i… żołądku!!!