11 maja o godzinie 19, kiedy w całym przedszkolu nie było już żadnego dziecka, zadzwonił dzwonek do drzwi i wszystkie Motylki sfrunęły na nocowanie w przedszkolu. Każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego pluszaka, śpiwór, poduszkę, latarkę i świetny humor. Wszyscy dzielnie rozstali się z rodzicami, aby odbyć pierwszą samodzielną nocną przygodę. W sali dzieci miały okazję poeksperymentować z wodą. Na wodzie pływały gwiazdki- jak nenufary, sprawdziliśmy, co pływa, a co tonie, wspólnie wykonaliśmy świecącą w ciemności wodną lampkę i wiele innych ciekawych doświadczeń. Każde dziecko otrzymało na rękę świecącą w ciemności bransoletkę. Wspólnie przyrządziliśmy smakowitą kolację i spróbowaliśmy po kawałku pysznej pizzy. Po kolacji dzielne przedszkolaki wyruszyły do ogrodu z latarkami w poszukiwaniu spadających gwiazd. Każde dziecko miało szansę znaleźć na ogrodzie ukrytą gwiazdkę. Radości nie było końca. Po powrocie dzieci umyły ząbki, przebrały się w kolorowe piżamy i ułożyły do snu. To było wspaniałe przeżycie!