17 kwietnia dzieci z grupy "Stokrotki" uczestniczyły w warsztatach ekologicznych w Instytucie Designu na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.  Temat warsztatów to: "Poznaj potwora czyli elementarz prawdziwego ekoninja". Tytułowy Potwór symbolizuje problemy, z którymi zmaga się nasza planeta. Celem warsztatów było utrwalenie nawyków codziennych zasad ograniczających emisję CO2 do atmosfery (ślad węglowy to wielkie stopy Potwora) oraz minimalizowania produkcji odpadów (ogon Potwora). Na ekowarsztatach dzieciom zostały przybliżone proste zasady (techniki walki z Potworem), które każdy powinien znać i stosować w imię bycia eko. Na zakończenie zajęć dzieci poznały przykłady wtórnego przetwarzania odpadów i wspólnie wykonały skakankę z toreb jednorazowych.