07.12.2017r.

W czwartek Słoneczka, Motylki i Biedronki wybrały się do Filharmonii Świętokrzyskiej na koncert mikołajkowy "Zemsta Czarodzieja Mordenta". Była to kolejna opowieść o krainie muzyki. W tym roku w królestwie muzyki wydarzyło się coś bardzo niepokojącego. Młody książę Akcent, syn Czarnoksiężnika Mordenta, a zarazem kuzyn królewskiej rodziny, przybył z dalekiej krainy, by podstępnie przeciągnąć poddanych Króla Symfoniusza na stronę muzyki rozrywkowej. Przedszkolaki dowiedziały się podczas koncertu: co to jest muzyka synkopowana, wysłuchały m.in. utworu Mozarta i motywu muzycznego Vabank. Dzieci były zafascynowane występem tak wielu wspaniałych artystów, uważnie śledziły obrazy, które ilustrowały treść utworów. Najodważniejsi mogli zaprezentować swoje wokalne umiejetności na wielkiej scenie. Koncert zakończył się wspólnym śpiewem kolędy "Przybieżeli do Betlejem pasterze".  Kim był tajemniczy Czarnoksiężnik Mordent i czy udało mu się przejąć władzę w królestwie muzyki?- zapytajcie naszych małych słuchaczy.