Dzięki zaproszeniu p. Eweliny Gładki- mamy Nataszy, Motylki gościły 1 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim, a dokładnie w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego. Pani Ewelina wraz ze swoimi współpracownikami oprowadziła nas po różnych pokojach w których pracują urzędnicy, graficy, księgowi. Widzieliśmy też ogromną szafę, dzięki której do każdego komputera w firmie dociera internet. Wiemy też skąd się bierze łącze internetowe w naszych domach. Dzieci zobaczyły także ogromną drukarkę do drukowania plakatów i miały okazję wydrukować mapę naszego województwa. Podczas warsztatów dzieci zaznaczały na mapie najciekawsze miejsca w województwa świętokrzyskim. Motylki uczestniczyły w lekcji z zakresu informacji przestrzennej, dowiedziały sie co to jest regionalny geoportal i do czego on służy. Na pamiątkę dzieci otrzymały wydruk zdjecia grupowego w postaci plakatu, ktory zdobi teraz naszą salę. Ponadto każde dziecko otrzymało kolorowankę, mniejszy egzemplarz zdjecia grupowego i "motylkową" spinkę. Podczas zajęć był również czas na poczęstunek i coś słodkiego. Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Gładki oraz pracownikom Oddziału Eksploatacji i Rozwoju Systemu Informacji Przestrzennej za cudownie przygotowane spotkanie, za garść wiedzy, zaangażowanie, poświęcony czas i upominki. To była wspaniała przygoda!