24 listopada, po drugim śniadaniu, Motylki wybrały się do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na warsztaty pt: "Kto Ty jesteś? Polak Mały.".

Podczas warsztatów mieliśmy okazję zwiedzić muzeum oraz podziemia, w których znajdowało się kiedyś więzienie. Przewodnik przeprowadził dzieci przez historię naszego kraju i miasta. Podczas zwiedzania dzieci zaśpiewały pieśń legionistów: "My pierwsza brygada..". Następnie dzieci oglądały film edukacyjny obrazujący najmłodszym powstanie naszego kraju oraz walki o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Na zakończenie warsztatów Motylki układały z puzzli Godło Polski i samodzielnie wykonywały Flagę Polski. Amelia Iwańska zaprezentowała przy tej okazji swój wiersz z przedstawienia pt: "Powiewa flaga..". Na koniec dzieci zaprezentowały Hymn Polski, pamiętając przy tym doskonale o prawidłowej postawie. Nie mamy wątpliwości- "Motylki" są prawdziwymi patriotami!