W poniedziałek, 16 października, 5-latki Motylki były na wycieczce w parku miejskim. Cel jaki przyświecał naszej wyprawie to obserwacje przyrodnicze (zmiany zachodzące w przyrodzie) i zgromadzenie okazów do naszego kącika przyrody. Pogoda dopisała, a przedszkolaki mogły poznać znaczenie powiedzenia "Złota polska jesień". Dzieci nie miały problemu z rozpoznaniem niektórych gatunków drzew (kasztanowiec, klon, brzoza, jarzębina), z łatwością przyporządkowały do nich owoce. Zaciekawione innymi kształtami liści (m. in. miłorzębu japońskiego) dopytywały o ich nazwy. Był czas na relaks - mały posiłek dostarczył energii, którą spożytkowaliśmy podczas zabaw ruchowych. Do przedszkola wróciliśmy z pełnym koszem jesiennych "skarbów".