We wtorek 21.06 w przedszkolu odbyły się warsztaty naukowe „Od przedszkola do Profesora”. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o „niewidzialnym świetle”.

Przedszkolaki przekonały się o istnieniu niewidzialnych fotonów. Dowiedziały się dzięki eksperymentom, że kamera termowizyjna widzi światło podczerwone, które jest niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Przekonały się, że fotony podczerwone nie przechodzą przez przeźroczyste rzeczy między innymi szybę, natomiast fotony podczerwone przechodzą przez nieprzeźroczyste rzeczy na przykład worek. Nauczyły się, że im mocniej grzeje słońce, tym więcej jest fotonów UFA i UFB, a także, że ludzie korzystają z tych fotonów do sprawdzenia tego, czy banknoty są prawdziwe (lampa UFA).

W zajęciach wzięły udział dzieci z grupy Motylków, Biedronek, Jagódek i Gwiazdek. Mali uczestnicy bawili się na zajęciach znakomicie.