W czwartek 24 marca w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z „Panem Pytalskim”. Dzieci brały udział w doświadczeniach pokazujących niektóre właściwości światła.

Wykonano doświadczenie pokazujące jakie kolory światła ulegają odbiciu padając na pomalowane różnymi kolorami kartoniki, a jakie są pochłaniane.

Dzięki doświadczeniu z iluzją optyczną dzieci przekonały się, że nie zawsze można wierzyć własnym oczom. W kolejnym doświadczeniu sprawdzono, czy kolor papieru wpływa na jego rozgrzewanie się od padającego światła. Aby sprawdzić stopień rozgrzania kartki „Pan Pytalski” mierzył jej temperaturę termometrem elektronicznym. Dzieci dowiedziały się, że kartka biała mniej się rozgrzewa, ponieważ bardziej odbija wszystkie kolory padającego na nią światła. Natomiast kartka czarna rozgrzewa się bardziej, ponieważ pochłania wszystkie kolory. Następnie „Pan Pytalski” przy użyciu kolorowego projektora pokazał, że światło białe jest mieszaniną wszystkich innych barw.
   Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.