We wtorek 25 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu kolejny już raz aktorów z teatru „Eden” z Wieliczki. Tym razem przedstawili nam historię pastuszka Dawida, który bardzo chciał udowodnić swojemu ojcu, że jest odważny i silny, mimo że jest najmłodszym synem. Z pomocą przedszkolaków udało mu się to, a dzieci miały okazję wystąpić na scenie i dzielnie pomagały pastuszkowi w naprawianiu zagrody dla owiec, zaganiały je do tej zagrody, chroniły przed niebezpiecznymi zwierzętami. Bardzo trudnym zadaniem dla przedszkolaków było zadowolić króla Saula, który ciągle tylko narzekał i nic mu się nie podobało. Dzieci tańczyły dla niego, śpiewały, kłaniały się, a on ciągle marudził. Dopiero śpiew pastuszka i całej widowni zdołał zmienić serce niezadowolonego władcy. Docenił wreszcie starania i nawet zdobył na słowo „przepraszam”, a dzieci nauczyły go uśmiechać się. W rezultacie ojciec pastuszka Dawida uwierzył, że jego syn jest bardzo odważnym i śmiałym, odpowiedzialnym człowiekiem a przedszkolaki przekonały się, że wytrwałością i uśmiechem można wiele dobrego zdziałać. Jak zawsze podczas spektaklów teatru „Eden” panowała atmosfera doskonałej zabawy, było dużo śmiechu i zaangażowania dzieci w opowiadaną historię, która niosła ze sobą ponadto naukę i wskazania, jak postępować, by być dobrym człowiekiem.