30 maja Promyczki wraz z ciociami wybrały się na wycieczkę do kieleckiego Ogrodu Botanicznego. To wspaniałe i gościnne miejsce spodobało się wszystkim. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały wiele narzędzi ogrodniczych, na piątkę zdały test z ich rozpoznawania, miały też przyjemność przygotowania grządki i zasadzenia na niej własnej roślinki. Dzieci doskonale potrafiły też rozpoznać wschodzące warzywa, czym zadziwiły panią przewodnik. Następnie zwiedziliśmy najpiękniejsze zakamarki ogrodu, zachwycaliśmy się zapachem i wyglądem róż w rozkwicie. Doskonałym pomysłem było również drugie śniadanie na trawie i zabawy z wykorzystaniem baniek mydlanych. Radości było co niemiara i opuściliśmy ogród z nadzieją, że jeszcze nie raz tam zawitamy.