Pazdziernikowa msza święta w naszym przedszkolu miała szczególnie uroczystą oprawęi przebieg. Zgromadziliśmy się jak zawsze na sali teatralnej, by szczególnie tego dnia modlić się za naszego wybitnego rodaka Jana Pawła II i dziękować za jego pontyfikat. Intencją tej mszy była również modlitwa za wrześniowych solenizantów: księdza Michała, który mszę odprawiał, wujka Stefana- naszą „złotą rączkę” oraz wujka Michała z Ogniska. Niecodziennym gościem tego dnia był przebrany za postać świętego Jana Pawła II ……, który z powagą i szacunkiem uczestniczył w ceremonii mszalnej. Jej zakończenie stanowiło poświęcenie obrazu z wizerunkiem papieża Polaka. Po zakończonej mszy wszystkie przedszkolaki i całe grono pracowników wzięło udział w procesji z chorągiewkami w barwach maryjnych(biało-niebieskich), biało-czerwonych i papieskich (żółto-białych). Przy dzwiękach ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II „Barki” ksiądz Michał zawiesił poświęcony obraz na ścianie sali przejściowej.

Dopełnieniem naszych obchodów Dnia Papieskiego były zdjęcia każdej grupy przedszkolnej z postacią świętego Jana Pawła II i chorągiewkami na tle pięknej wystawy o papieżu.

Nie zabrakło też słodkich kremówek, słynnych ciastek z Wadowic, które tak rozsławił nasz papież.