dsc0787511- 12 lutego

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie. W środę, piękne i pachnące mydełka wykonały dzieci z grupy Jeżyki, Motylki i Promyczki. Natomiast w czwartek w  „mydlanej zabawie” uczestniczyły Stokrotki i Biedronki. Przedszkolaki poznały zasady higieny, właściwości ziół i olejków kosmetycznych, rozpoznawały zapachy, mieszały kolory, łączyły bazy glicerynowe.

Każde dziecko wybrało foremkę, w której wykonało własną kompozycję. Były mydlane misie, kwiaty, gwiazdki, a nawet serduszka. Ulubione zapachy: czekolady, wanilii, gumy balonowej, owoców wypełniły całe przedszkole. Wspaniałą zabawę zakończyła inscenizacja, w której dziewczynki i chłopcy wcieliły się w role: królewny, królewicza, kupca, wilka

a także drzewa i muchomorków. W ten sposób poznały historię powstania mydła oraz dowiedziały się , że początkowo robiono je z rośliny zwanej mydlnicą.

Wiele radości sprawiło dzieciom wykonanie własnej kompozycji, którą mogły zabrać do domu, by ucieszyć też rodziców.