Szósty grudnia to dzień, na który nasze przedszkolaki czekały niecierpliwie, ale i właściwie się do niego przygotowywały. Odwiedził nasze skromne progi święty Mikołaj! Oczekiwanie na niezwykłego gościa wypełnione było głośnym śpiewem i tańcem. Całe przedszkole rozbrzmiewało dźwiękami piosenki „O święty Mikołaju”, której wszyscy się uczyliśmy już od kilku dni. Zanim czcigodny gość zasiadł, by rozdać wszystkim prezenty, ciocie z grupy „Biedronki” wprowadziły nas w nastrój mikołajkowego świętowania humorystyczną scenką. Warto wspomnieć, że nasz święty Mikołaj prezentował się wspaniale, ubrany był w biskupie szaty, miał mitrę na głowie a w ręku pastorał. Dzieci z wypiekami na twarzy odbierały swoje prezenty i rozmawiały z Mikołajem pozując jednocześnie do pamiątkowych zdjęć. Emocje tego dnia były ogromne, radość aż biła z twarzy przedszkolaków i każdy tego dnia starał się być jak najgrzeczniejszy.