Dnia 20 września dwie grupy 6-latków Motylki i Biedronki wraz z ciociami wybrały się na wycieczkę do Jaskini Raj. Dzieci miały okazję zwiedzić jaskinię oraz zobaczyć różnorodne formy naciekowe. Podziwiały piękne stalaktyty, stalagmity, warkocze, kolumny i grzebienie. Dowiedziały się jak w ówczesnych czasach żyli ludzie, obejrzały fragment odtworzonego obozowiska rodziny neandertalskiej z trzema naturalnej wielkości postaciami. Widziały znalezione na terenie jaskini narzędzia pracy stworzone przez człowieka neandertalskiego, a także szczątki prehistorycznych zwierząt. Będąc w świętokrzyskiej Jaskini Raj dzieci mogły zobaczyć m.in. : "egipskiego Sfinksa", "owcę ze spadochronem", "krasnoludki", "kalafior" rosnący na ścianach oraz "pola ryżowe".