18.04.2018r.

Architekt kreuje wizerunek budowli, zajmuje się stroną wizualną obiektu - projektuje budowlę tak, jak ona później będzie wyglądać. Projektuje elewację, ewentualną ornamentykę i kształty budynku - jest on artystą.  Dobry architekt oczywiście zna się na konstrukcjach budowlanych- musi wiedzieć co można zaprojektować, a czego nie da się urzeczywistnić. Architekt zajmuje się również wszystkim co można by nazwać budownictwem ogólnym, wszystkim co trwale związane jest z budownictwem, budowaniem - koordynuje projekty konstrukcji i instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. „Jeżyki” mogły się o tym przekonać we własnej sali przedszkolnej ponieważ mama Szczepanka wszystko doskonale nam wytłumaczyła krok po kroku, co nie było łatwe, ale „Jeżyki” to bystre dzieci. Żeby podsumować wiedzę teoretyczną dzieci mogły samodzielnie zbudować budynek z plastikowych słomek. Zabawa była super, dzieci z pomocą eksperta, posługując się planem budowy postawiły budowlę w sali. Pani Renata odwiedziła również grupę „Słoneczka”.