DSC067874 grudnia wszystkie grupy naszego przedszkola były w Filharmonii Świętokrzyskiej na Koncercie Mikołajkowym pt.: „Wielka podróż Królewny Melodii”. Bohaterka muzycznej bajki szukała rozwiązania zagadki „Co w muzyce jest najważniejsze?”. W poszukiwaniu odpowiedzi królewna
- a wraz z nią przedszkolaki - zawędrowała do największych sal operowych Europy. Wszyscy
z dużym zainteresowaniem wysłuchali utworów rozbrzmiewających „w Wenecji, Budapeszcie, Moskwie, Austrii czy Bergen - Norwegia”. Największych przeżyć dostarczył nam „Marsz Radetzky’ego” J. Straussa-ojca, w trakcie którego wszystkie dzieci „grały” razem z orkiestrą symfoniczną - pod kierunkiem dyrygenta przedszkolaki wyklaskiwały rytm raz cicho, raz głośno. A co z zagadką ? Okazało się, że w muzyce nie jest najważniejsza melodia, rytm, tempo, dynamika czy barwa, bo: „Muzyka łączy ludzi i sprawia, że dzięki niej mogą przeżywać piękne chwile, bawić się i wzruszać – i to jest w niej najważniejsze”.